2020. “Oracle Business Intelligence” platforması əsasında məlumat anbarının (DWH – data warehouse), icbari hesabatlılığın və analitik idarəetmə hesabatlılığının qurulması, sazlanması və fərdiləşdirilməsi
2020. Dövlət ödəniş portalı (GPP.az) vasitəsilə aqrokreditlərin onlayn qaydada ödənilməsi üçün klirinq sisteminin qurulması, sazlanması və fərdiləşdirilməsi, həmçinin banklar tərəfindən müştərilərə verilmiş aqrokreditlərin uçotunun aparılması. Veb-portal üzərindən klirinq məqsədilə Bank–iştirakçılar (20-dən çox kredit təşkilatı) ilə inteqrasiya.
2018. Kənd təsərrüfatı avadanlıqları, gübrələr və heyvanların alınması üzrə subsidiyaların qeydiyyatı və uçotu sisteminin qurulması, sazlanması və fərdiləşdirilməsi. Kredit müraciətlərinin işlənməsi prosesinin «Frankfurt Business School» ilə əməkdaşlıq çərçivəsində hazırlanmış “AZALES” skorinq sistemi ilə inteqrasiyası.
2017. Kredit təşkilatları ilə Agentlik arasında aqrokreditlərin və onlara dair əməliyyatların uçotu üzrə avtomatlaşdırılmış sistemin qurulması, sazlanması və fərdiləşdirilməsi. Fermer–sahibkarlar üçün veb-portalın yaradılması və onun Fondun uçot sistemi ilə tam inteqrasiyası. Portalın dövlət elektron imza sistemi “ASAN İmza” ilə inteqrasiyası və aşağıdakı əməliyyatların identifikasiya və verifikasiyası:

2020. Внедрение и настройка/кастомизация хранилища данных (DWH - data warehouse), обязательной отчетности, аналитической управленческой отчетности на базе «Oracle Business Intelligence».
2020. Внедрение и настройка/кастомизация клиринговой системы по онлайн погашению агрокредитов через государственный платежный портал (GPP.az) и настройка учета агрокредитов выданных Банками клиентам. Интеграция по клирингу с Банками-участниками через веб-портал) (более 20 Кредитных организаций1).
2018. Внедрение и настройка/кастомизация системы регистрации и учету субсидий по сельскохозяйственному оборудованию, по удобрениям и на покупку животных. Интеграция процесса обработки кредитных заявок с скоринговой системой «АЗАЛЕС», разработанной в сотрудничестве с «Frankfurt Business School».
2017. Внедрение и настройка/кастомизация автоматизированной системы по учету агро-кредитов между Кредитными организациями1и Агентством и операций по ним. Создание веб-портала для фермеров-предпринимателей и его полная интеграция с учетной системой Фонда. Интеграция портала с государственной системой электронных подписей «ASAN Signature» для идентификации и верификации выполненных операций: