İT və Biznes Konsaltinq Xidmətləri
GNI Software tərəfindən təqdim olunan İT məsləhət xidməti — bu, müxtəlif İT həlləri, sistemləri və infrastrukturun analizində uzun illər təcrübəyə malik mütəxəssislər tərəfindən göstərilən peşəkar xidmətlərdir. Həmçinin, mütəxəssislər proqram təminatının bütün növ biznes proseslərinin avtomatlaşdırılması üçün tətbiqi üzrə praktiki təcrübəyə malikdirlər, həm özəl, həm də dövlət qurumları üçün.
Bu xidmət çərçivəsində biz biznes proseslərinin informasiya dəstəyi ilə bağlı layihə yönümlü fəaliyyət həyata keçiririk, bu isə informasiya texnologiyalarının effektivliyini müstəqil ekspert baxışı ilə qiymətləndirməyə imkan verir.
Hazırda İT və biznes məsləhət xidmətləri üzrə təqdim etdiyimiz xidmətlər:
• İT audit
• İT inkişaf strategiyasının hazırlanması
• Proqram infrastrukturunun auditi
• İT və əlaqəli biznes proseslərinin təşkili / yenidən təşkil olunması üzrə məsləhət və dəstək
• Telekommunikasiya infrastrukturunun optimallaşdırılması üzrə məsləhət
• İT məsləhətçiliyi çərçivəsində digər məsələlər
Məsləhət xidmətlərinin nəticəsində müştərilərimiz İT sahəsindəki problemlərini vizual təsvirlərlə obyektiv şəkildə görür və ən əsası, bu problemlərin həlli üçün təklif olunan həllər əldə edirlər.
Layihə çərçivəsində əsas hədəfimiz xərclərin optimallaşdırılması, biznes proseslərinin səmərəliliyinin artırılması, idarəetmənin və fəaliyyətin şəffaflığının yüksəldilməsi, həmçinin vahid “ekosistem”in yaradılmasıdır.

Услуги ИТ и бизнес-консалтинга
IТ-консалтинг от GNI Software — это профессиональные услуги, которые предоставляются специалистами с многолетним опытом анализа различных IТ-решений, систем и инфраструктур, а также с практическим опытом внедрения программного обеспечения для автоматизации всех видов бизнес-процессов как частных, так и государственных учреждений.
В рамках данной услуги мы осуществляем проектно-ориентированную деятельность, связанную с информационной поддержкой бизнес-процессов, позволяющую дать независимую экспертную оценку эффективности использования информационных технологий.
На сегодняшний день мы предоставляем следующие услуги в направлении IТ- и бизнес-консалтинга:
• IТ-аудит;
• разработка стратегии по развитию IТ;
• аудит программной инфраструктуры;
• консалтинг и сопровождение по организации/реорганизации IТ и связанных бизнес-процессов;
• консалтинг по оптимизации телекоммуникационной инфраструктуры;
• прочие вопросы в рамках IT-консалтинга.
В результате предоставления консалтинговых услуг наши клиенты получают объективную информацию с наглядными описаниями их проблем в IТ и, самое главное, с предложением решений этих проблем.
Также в рамках проекта мы всячески нацелены на оптимизацию затрат, повышение эффективности бизнес-процессов, повышение управляемости, прозрачности деятельности организации за счет создания единой «экосистемы».