İT və Biznes Konsaltinq Xidmətləri
GNI Software tərəfindən təqdim olunan İT məsləhət xidməti — bu, müxtəlif İT həlləri, sistemləri və infrastrukturun analizində uzun illər təcrübəyə malik mütəxəssislər tərəfindən göstərilən peşəkar xidmətlərdir. Həmçinin, mütəxəssislər proqram təminatının bütün növ biznes proseslərinin avtomatlaşdırılması üçün tətbiqi üzrə praktiki təcrübəyə malikdirlər, həm özəl, həm də dövlət qurumları üçün.
Bu xidmət çərçivəsində biz biznes proseslərinin informasiya dəstəyi ilə bağlı layihə yönümlü fəaliyyət həyata keçiririk, bu isə informasiya texnologiyalarının effektivliyini müstəqil ekspert baxışı ilə qiymətləndirməyə imkan verir.
Hazırda İT və biznes məsləhət xidmətləri üzrə təqdim etdiyimiz xidmətlər:
• İT audit
• İT inkişaf strategiyasının hazırlanması
• Proqram infrastrukturunun auditi
• İT və əlaqəli biznes proseslərinin təşkili / yenidən təşkil olunması üzrə məsləhət və dəstək
• Telekommunikasiya infrastrukturunun optimallaşdırılması üzrə məsləhət
• İT məsləhətçiliyi çərçivəsində digər məsələlər
Məsləhət xidmətlərinin nəticəsində müştərilərimiz İT sahəsindəki problemlərini vizual təsvirlərlə obyektiv şəkildə görür və ən əsası, bu problemlərin həlli üçün təklif olunan həllər əldə edirlər.
Layihə çərçivəsində əsas hədəfimiz xərclərin optimallaşdırılması, biznes proseslərinin səmərəliliyinin artırılması, idarəetmənin və fəaliyyətin şəffaflığının yüksəldilməsi, həmçinin vahid “ekosistem”in yaradılmasıdır.

IT consulting from GNI Software is a professional service provided by experts with many years of experience in analysis of various IT solutions, systems and infrastructures, as well as with practical experience in implementing software for automation of all types of workflows, both at private and public institutions.
This service offers project-oriented activities related to the information support of workflows, which allows us to give an independent expert assessment of the effectiveness of IT use.
Currently we provide the following IT and business consulting services:
• IT audit;
• IT strategy development;
• software infrastructure audit;
• consulting and support on IT organization/reorganization and related workflows;
• consulting on optimization of telecom infrastructure;
• other issues related to IT consulting.
Our consulting services give our clients objective information with illustrative description of their IT issues and, most importantly, the solutions to those issues.
Also, under this project we are strongly focused on optimizing costs, improving the efficiency of workflows, increasing manageability and transparency of the organization's activities by creating a common "ecosystem".