Müxtəlif illər ərzində öz həllərimizi (in-house) inkişaf etdirmək və tətbiq etmək təcrübəmiz, peşəkar layihə idarəçiliyi və layihələrin dəstəklənməsi üzrə diqqətlə hazırlanmış daxili sənədlər sayəsində, maliyyə sektoru üçün proqram komplekslərimizin və sistemlərimizin tətbiqində keyfiyyət baxımından yeni səviyyəyə çatmışıq.
Tətbiq layihəsi çərçivəsində mütəxəssislərimiz müştərinin biznes ehtiyaclarını və tələblərini ətraflı təhlil edir, tətbiq planını hazırlayır və hər bir vəzifə üzrə məsul şəxsləri və icra müddətlərini müəyyənləşdirərək razılaşdırırlar. Daha effektiv iş təşkilatı və layihə risklərinin minimuma endirilməsi üçün layihə aşağıdakı tətbiq mərhələlərinə bölünür:
Pre-alfa testləşdirmə: Tələb olunan proqram təminatının ilkin (əsas) versiyası quraşdırılır. Müştəri layihə qrupu GNI analitik və mütəxəssisləri ilə birlikdə əsas funksionallığın təşkilat tələblərinə uyğunluğunu təhlil edir. Təhlil nəticəsində GNI tərəfindən razılaşdırılmış texniki tapşırıq (TT) hazırlanır və imzalanır; əsas proqram versiyasına əlavələr və dəyişikliklər həyata keçirilir.
Alfa: Proqram təminatı razılaşdırılmış TT-ya tam uyğun olaraq təkmilləşdirilir, GNI komandası tərəfindən səhvsizliyi və funksionallığın TT-ya uyğunluğu yoxlanılır.
Beta 1: Proqram təminatı sabitləşdirilir və məhdud sayda istifadəçi üçün təqdim olunur. Məqsəd: istifadəçi rəylərini toplamaq və proqram təminatına uyğun dəyişikliklər etmək.
Beta 2: “Beta 1” mərhələsinin rəyləri əsasında proqram təminatına dəyişikliklər edilir və səhvlərin aradan qaldırılması yoxlanılır. Bu mərhələdə funksionallıq əsaslı dəyişmir. “Beta 2” mərhələsində proqram təminatı bütün əməkdaşlar/istifadəçilər üçün açılır və onların müntəzəm əməliyyatları icra olunur.
Beta 3: Layihə çərçivəsində bütün məlumatların (müştərilər, hesablar, müqavilələr, digər aktivlər və passivlər) idxalı həyata keçirilir. Bu mərhələdə də funksionallıq dəyişmir. Məqsəd: istifadəçilərin idxal/miqrasiya nəticələri üzrə rəylərini toplamaq.
Beta 4: “Beta 3” rəyləri əsasında məlumatların idxal/miqrasiya prosedurlarına dəyişikliklər edilir. Bu mərhələdə bütün əməkdaşlar/istifadəçilər yeni və köhnə sistemdə paralel iş simulyasiyasını həyata keçirir, nəticələr təhlil olunur və zəruri hallarda biznes prosesləri optimallaşdırılır.
Reliz: Bütün modullar və alt-sistemlər problemsiz işləyir və proqram təminatı bütün müştəri əməkdaşları üçün istehsalat istismarına buraxılır

Based on many years of experience in developing and implementing our own (in-house) solutions, professional project management and carefully developed internal documentation for project support, we have reached a brand new quality level of implementation of our software systems and solutions for the financial sector.
Under an implementation project our experts analyze the client's business needs and requirements, make and agree on a detailed implementation plan assigning responsibilities and deadlines for every tasks.
To organize work more efficiently and minimize project risks, an entire project can be divided into the following launch stages:
1) Pre-alpha testing: a basic version of the required software is installed. The client's project team, together with our analysts and experts (hereinafter referred to as GNI), analyzes the compliance of the basic functionality with the requirements of the organization. Based on the analysis results, the GNI prepares and signs the agreed Terms of Reference and makes additions/changes to the basic version of the software under the ToR.
2) Alpha: The software is finalized in full compliance with the signed ToR, GNI team performed QA of the software for errors and functionality in accordance with the previously agreed ToR.
3) Beta 1: The software is stable and released for a limited number of users. Objective: to receive user feedback on the product and make appropriate changes to the software.
4) Beta 2: Based on feedback from the Beta 1 stage, changes are made to the software and bugs are fixed. At this stage, the functionality does not change radically. During the Beta-2 phase, the software is released to all employees/users for their regular operations.
5) Beta 3: All data within the project (clients, accounts, agreements, other assets and liabilities) are imported in accordance with the ToR. The functionality does not change at this stage either. Objective: to receive user feedback on the results of data import/migration.
6) Beta 4: Based on feedback from Beta 3, changes are made to the data import/migration procedures. At this stage, all employees/users are simulating parallel work in the new and old systems with analysis of the simulation results. Appropriate debugging of workflows is done, if necessary, after the analysis.
7) Release: All modules and subsystems work coherently and the software is fully deployed to be used by all employees of the client.
Based on the results of implementation, a support agreement is usually concluded to ensure continuous operation of all software solutions and systems.