“Neo Consulting” MMC
2020. “Neo Consulting” MMC-nin müştərilərinə onlayn konsaltinq xidmətləri göstərmək üçün platformanın yaradılması və dövlət orqanlarının mövcud sistemləri, reyestrlər, tərəfdaşlar və şirkət müştəriləri ilə inteqrasiyanı təmin edən inteqrasiya interfeysinin (API) hazırlanması.
Sözügedən həll onlayn ERP sistemi yaratmağı nəzərdə tutur və avtomatik olaraq tələb olunan hesabatların, o cümlədən tənzimləyici vergi hesabatlarının hazırlanmasını, həmçinin maliyyə, mühasibat, vergi və hüquqi sahələrdə onlayn konsultasiyaların göstərilməsini təmin edir.
Layihə çərçivəsində aşağıdakı xarici sistemlərlə bütün zəruri inteqrasiyalar həyata keçirilmişdir:
MilliOn (million.az portalı) – ödəniş aqreqatoru;
GoldenPay (hesab.az portalı) – ödəniş aqreqatoru;
Asan Service – inzibati elektron xidmətlər göstərən dövlət mərkəzi;
Ödəniş sistemləri ilə inteqrasiya interfeysi (internal payments – əgər əməliyyatda iştirak edən hər iki kontragentin hesabları tərəfdaş bankda qeydiyyatdan keçibsə, XOHKS, AZIPS, SWIFS, IPS) – ödəniş tapşırıqlarının icrasına göndərilməsi üçün;
Sığorta tərəfdaşlarının avtomatlaşdırılmış sistemi ilə inteqrasiya interfeysi (sığorta polisinin qeydiyyatı və onun üzrə ödənişlərin həyata keçirilməsi).
Əlavə olaraq, layihə bir sıra müasir texnologiyaların, o cümlədən NoSQL verilənlər bazaları və digər texnologiyaların, həmçinin “open source” həllər əsasında istifadəsini nəzərdə tuturdu.

“Neo Consulting” Limited Liability Company
2020. Creation of the platform for the provision of online consulting services for clients of LLC "Neo Consulting", and the development of an integration interface (API) for integration with external systems and software complexes of state bodies, available registries, partners, and clients of the company.
This solution provides for forming an online ERP system to automatically prepare the necessary reporting, including regulatory tax reporting, and provide online consultations in the financial, accounting, tax, and legal areas.
Within the framework of the project, all the necessary integrations with external systems were also carried out:
• MilliOn (million.az portal) - payment aggregator;
• GoldenPay (hesab.az portal) - payment aggregator;
• Asan Service - state center for the provision of administrative electronic services;
• Integration interface with payment systems (internal payments (if the accounts of both counter-agents participating in the operation are registered with the partner bank), XOHKS, AZIPS, SWIFS, IPS) of partner banks (for transferring payment orders for execution);
• Integration interface with an automated system (registration of insurance policies and redemption thereof) of insurance partners.
In addition, the project envisaged the use of many modern technologies, including NOSQL databases and other technologies based on "open source" solutions.