Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Tədqiqatlar Mərkəzi
Kənd təsərrüfatı məhsullarının (taxıl, meyvə, tərəvəz və digər məhsullar) alıcıları üçün onlayn platformanın (ERP sistemi) hazırlanması və tətbiqi. Sistem alıcıların tələb olunan məhsulların satışının bütün biznes-proseslərini tam avtomatlaşdırır, dövlət dəstəyi və subsidiyalarını nəzərə alaraq aqrar sektorun stimullaşdırılmasını təmin edir. Təqdim olunan uçot sistemi əməliyyatların həm offline (satış nöqtələrində), həm də tapagro.az marketplace platforması vasitəsilə onlayn aparılmasını təmin edir.
2020-2021.
Fermerlər üçün məhsul tədarükçülərinin (gübrələr, pestisidlər, kimyəvi maddələr və digər məhsullar) onlayn platformasının (ERP sistemi) hazırlanması və tətbiqi. Sistem fermerlərin tələb olunan məhsulların alınmasının bütün biznes-proseslərini tam avtomatlaşdırır, kənd təsərrüfatı məhsullarının yetişdirilməsi üçün dövlət dəstəyi və subsidiyalarını nəzərə alır. Təqdim olunan uçot sistemi əməliyyatların həm offline (satış nöqtələrində), həm də tapagro.az marketplace platforması vasitəsilə onlayn aparılmasını təmin edir.
Layihə çərçivəsində bütün tələb olunan dövlət xidmətləri ilə onlayn inteqrasiya, həmçinin kart klirinqi üçün “KapitalBankASC ilə inteqrasiya həyata keçirilmişdir.

Center for Agrarian Research under the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan
Development and implementation of an online platform (ERP system) for buyers of finished agricultural products (grain, fruits, vegetables, and other agricultural products). Full automation of all business processes for the sale of necessary goods to buyers, taking into account government assistance and subsidies in order to stimulate the agricultural sector. The provided accounting system provides for transactions both offline (at points of sale) and online through the tapagro.az marketplace platform.
2020-2021.
Development and implementation of an online platform (ERP system) for suppliers of goods (fertilizers, pesticides, chemicals, and other goods) for farmers. Full automation of all business processes for the purchase of necessary goods by farmers, taking into account government assistance and subsidies necessary for growing agricultural products. The provided accounting system provides for transactions both offline (at points of sale) and online through the tapagro.az marketplace platform.
Within the framework of the project, international integrations with all government services were carried out, and integration with KapitalBank OJSC for card clearing.