Ukrayna Dövlət Gənclərin Mənzil Tikintisinə Dəstək Fondu
İpoteka Maliyyələşdirilməsi Proseslərinin Avtomatlaşdırılması - "GNI Software" MMC, beynəlxalq IPC konsaltinq şirkətinin dəstəyi və Almaniyanın aparıcı dövlət inkişaf bankı KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) tərəfindən maliyyələşdirilən layihə çərçivəsində "Ukrayna Dövlət Gənclərin Mənzil Tikintisinə Dəstək Fondu" üçün əsas biznes proseslərinin avtomatlaşdırılması layihəsini uğurla həyata keçirmişdir.
Layihə çərçivəsində "GNI" modul proqram platforması əsasında yalnız sistemin əsas nüvəsi deyil, həm də Fondun əsas ipoteka fəaliyyəti ilə bağlı bütün əsas modul və altsistemlər uğurla hazırlanaraq tətbiq edilmişdir. Bunlara aşağıdakılar daxildir:
• Kredit sistemləri;
• Sığorta sistemləri;
• Büdcələşdirmə və limitlərin idarə edilməsi sistemi;
• Ehtiyatların hesablanması sistemi;
• Əməliyyatların monitorinqi və nəzarəti sistemi;
• AML/Anti-Fraud sistemi;
• Digər funksional modullar.
Həyata keçirilmiş avtomatlaşdırma nəticəsində Fondun Ukrayna vətəndaşlarına ipoteka maliyyələşdirilməsi imkanları əhəmiyyətli dərəcədə genişlənmiş, kreditlərin verilməsi, monitorinqi və mövcud kredit portfelinin idarə olunması proseslərinin şəffaflığı və səmərəliliyi təmin edilmişdir.

GNI Software LLC, with the support of international consultants IPC (https://www.ipcgmbh.com/) and financing from KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) — Germany's leading state development bank — has successfully completed a project to automate key business processes for the State Fund for Promotion of Youth Housing Construction of Ukraine (hereinafter — the "Fund").
As part of the project, our team, based on the modular "GNI" software, successfully implemented not only the core system but also all other modules and subsystems directly related to the Fund's core mortgage operations, namely:
- credit systems;
- insurance systems;
- budgeting and limit management systems;
- reserve accrual systems;
- transaction monitoring and control systems;
- AML/Anti-Fraud systems;
- other functional blocks.
Thanks to the automation carried out, the Fund has significantly increased its capacity to provide mortgage financing to Ukrainian citizens, while ensuring a transparent procedure for the issuance, monitoring, and servicing of the current loan portfolio