Ukrayna Dövlət Gənclərin Mənzil Tikintisinə Dəstək Fondu
İpoteka Maliyyələşdirilməsi Proseslərinin Avtomatlaşdırılması - "GNI Software" MMC, beynəlxalq IPC konsaltinq şirkətinin dəstəyi və Almaniyanın aparıcı dövlət inkişaf bankı KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) tərəfindən maliyyələşdirilən layihə çərçivəsində "Ukrayna Dövlət Gənclərin Mənzil Tikintisinə Dəstək Fondu" üçün əsas biznes proseslərinin avtomatlaşdırılması layihəsini uğurla həyata keçirmişdir.
Layihə çərçivəsində "GNI" modul proqram platforması əsasında yalnız sistemin əsas nüvəsi deyil, həm də Fondun əsas ipoteka fəaliyyəti ilə bağlı bütün əsas modul və altsistemlər uğurla hazırlanaraq tətbiq edilmişdir. Bunlara aşağıdakılar daxildir:
• Kredit sistemləri;
• Sığorta sistemləri;
• Büdcələşdirmə və limitlərin idarə edilməsi sistemi;
• Ehtiyatların hesablanması sistemi;
• Əməliyyatların monitorinqi və nəzarəti sistemi;
• AML/Anti-Fraud sistemi;
• Digər funksional modullar.
Həyata keçirilmiş avtomatlaşdırma nəticəsində Fondun Ukrayna vətəndaşlarına ipoteka maliyyələşdirilməsi imkanları əhəmiyyətli dərəcədə genişlənmiş, kreditlərin verilməsi, monitorinqi və mövcud kredit portfelinin idarə olunması proseslərinin şəffaflığı və səmərəliliyi təmin edilmişdir.

Государственный фонд содействия молодежному жилищному строительству Украины
ООО «GNI Software» при содействии международных консультантов IPC (https://www.ipcgmbh.com/) и при финансировании KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) — ведущего государственного банка развития Германии — успешно завершило реализацию проекта по автоматизации ключевых бизнес-процессов для Государственного фонда содействия молодежному жилищному строительству Украины (далее — «Фонд»).
В рамках проекта наша команда на базе модульного программного обеспечения «GNI» успешно внедрила не только ядро системы, но и все остальные модули и подсистемы, непосредственно относящиеся к основной ипотечной деятельности Фонда, а именно:
• кредитные системы;
• системы страхования;
• системы бюджетирования и управления лимитами;
• системы начисления резервов;
• системы мониторинга и контроля операций;
• системы AML/Antifraud;
• другие функциональные блоки.
Благодаря проведенной автоматизации Фонд многократно увеличил свою способность осуществлять ипотечное финансирование граждан Украины, обеспечив при этом прозрачную процедуру выдачи, мониторинга и обслуживания текущего кредитного портфеля.